Descriere post

Angajam  3 soferi C+E, pentru ansamblu de 40 tone, cu incepere imediat dupa sarbatori. Activitatea va fi pentru  firme din grupul Gruber Logistics, curse internationale in toata Europa, inclusiv Anglia. Este nevoie de pasaport. Preluarea / predarea camioanelor se face in prima faza la baza din Praga, Cehia. Se asigura parcare pentru autoturismul propriu.

Oferim contract romanesc cu retributie neta de 110 euro / zi calendaristica trecuta in contract. Detasare legala catre firma din strainatate cu inregistrare la Ministerul Muncii de acolo. Salariul se plateste in 2 transe, pe 30 ale lunii pentru perioada lucrata in prima jumatate a lunii si pe 15 ale lunii urmatoare pentru a doua jumatate a lunii. Nu se deconteaza transportul, totul este inclus in cei 110 euro / zi, inclusiv orele suplimentare. In perioadele de repaus la domiciliu se plateste concediul aferent lunilor lucrate anterior. Beneficii totale nete pentru 9 luni lucrate dintr-un an, peste 30 000 de euro.

Se efectueaza transport  international pe teritoriul EU, cu semiremorci cu prelata. Marfuri generale, curse lungi / grupaje variabile, nu se ajunge la baza in fiecare weekend. Dispeceri vorbitori de limba engleza, deci sunt necesare cunostinte minime de limba engleza pentru comunicarea cu dispecerii si clientii. Se cere experienta minim 2 ani pe comunitate. Se lucreaza in jur de 12 – 14 ore pe zi, se fac in 10 000 – 14 000 km lunar.  Se lucreaza sambata cand este posibila pauza de 24 de ore. Camioane confortabile Euro 6 – MAN, Scania, Iveco. Baza dotata cu bucatarie, baie, masini de spalat. Program de lucru minim 6 saptamani cu 2 acasa, sau 3 luni cu una acasa. Se doreste continuitate in exploatarea a 3 camioane cu 4 soferi.

Nu sunam noi in prima faza!!! Nu lasati numere de telefon, nu trimiteti CV-uri! Va rugam sa sunati dumneavoastra la nr 0723302729 sau contactati-ne pe Messenger. Recomandam  sa completati aplicatia noastra https://joburidevis.ro/app/add-profile . Incarcati o poza actuala. Din aplicatie generam un CV tehnic, specific, pe care il trimitem transportatorului in limba tarii respective. Dupa ce va inregistrati, ve-ti fi sunati in maxim 48 de ore. Aceasta este o varianta pentru soferii care doresc sa revina frecvent acasa. Asiguram  intocmirea documentelor de sedere. Cei care nu sunt disponibili imediat pot depune CV-uri pentru joburi ulterioare.

Activitatea se desfasoarea in afara tarii, in UE.

FORMULAR DE CONTACT

  • E-CARGOO AGENCY SRL
    J27/1135/2019, C.U.I. Ro 41732291
    Cap. Soc. 50000 lei
  • Str. Gării 1031, Roznov, Judet Neamt, Romania
  • +40 723 302 729
  • contact@joburidevis.ro